Medyumlar,Medyum

Ruhsatlı Medyum Var mıdır?

Medyumluk hizmetlerinde güven önemli bir konudur. İnsanlar güven esaslı olarak bilgi paylaşma isterler. Bu nedenle güvenilir medyumlar ararlar. Medyum olmak çok zor bir iştir. İnsanlarla uğraşmak, insanların özel bilgilerine sahip olmak güven ortamının korunmasına bağlı olarak değişir. Bu nedenle ruhsatlı olarak çalışan medyumlar bulunmaktadır. Bunlar ruhsatlı olarak çalışır, vergi verir, adresleri belli ve tüzel kişilik olarak da hizmet verirler.

Medyumların danışma merkezleri bir ofis büyüklüğünde olabilir. Bu merkezlerde insanlara büyü, sihir, fal, burç, tılsım konusunda yardım ederler. Bu alanda insanların bilgilerinin yetersiz olması ve bu alanında oldukça sakıncalı olması bir bilene sorma, danışma ihtiyacını oluşturduğundan daha çok psikolojik danışmanlık olarak verilen hizmetler içinde medyumlar medyumluk hizmeti de vermektedir.

Medyumlar Nasıl Biliyor?

Medyumluk hizmetlerinde bilgi çok önemlidir. Bilgiyi kullanma, işleme, saklı tutma ve değerlendirme ayrı bir yetenek gerektirmektedir. Medyumlar bu bilgi, beceri ve yeteneklere sahip olan kişiler olarak cinlerle de irtibata geçmektedir. Cinler medyumlara geçmişten bilgi getirebilir, şuandan da bilgi getirebilir fakat asla gelecekten bilgi getiremezler. Cinler de insanlar gibi doğar, büyür, yaşlanır ve ölürler.

Medyumlar insanların yetersiz olduğu alanlarda medyumluk hizmetleri gereğince cinlerle irtibata geçerek insanların sorunlarını çözmek için mücadele ederler. Cinler medyumlara bilgi getirir. Onlar da buna uygun olarak seanslar düzenler ve tedavi çeşitleri uygularlar.

Medyumlar Kimlere Yardım Eder?

Günümüzde birçok medyum bulunmaktadır. Bunlar gerek internet üzerinden gerekse belli adreslerde danışma merkezlerinden insanlarla irtibata geçerek onlara yardım ederler. Medyumlara da yardım edenler vardır.

Medyumlar genelde psikolog olan kişilerle ortak olarak çalışırlar. Asistanları da bulunmaktadır. Doğaüstü güçlerle iletişime geçebildikleri için cinlerle de irtibat halinde bulunurlar. Bu bakımdan özellikle cinlerden yardım alırlar. Büyü, sihir, tılsım, muska gibi işleri bozmakta bu bilgileri kullanırlar.

Medyum Kimlerle Çalışır?

Medyumluk hizmetlerinde ortak çalışmak, yardım alarak çalışmak ya da yalnız çalışmak mümkündür. Bazı medyumlar yalnız çalışmayı tercih ederken bazıları da danışma merkezlerinde psikolog, sosyolog gibi kişilerden yardım alarak asistanlarıyla birlikte çalışabilirler.

En zor mesleklerden biri de medyum olarak çalışmaktır. Hemen her alanda bilgili olmak gerekir. Bunun için birçok meslek dalıyla da irtibatlı olmak gerekir. Avukatlar, doktorlar, öğretmenler medyumların irtibatta olduğu kişiler olabilir. Çünkü medyumlara danışan kişiler sosyal hayatın içinde olan kişilerdir. Medyumlar bütün bilgileri toplar, saklar, işler ve bir sonuç elde ederek sorunları çözerler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir