Güvenilir Medyum Bulmanın Püf Noktaları

Bu içeriğimizde güvenilir medyum arayışı içerisinde olan siz sevgili okurlarımı olabildiğince bilgilendirip, zarar görmemeniz için olabildiğince rehberlik etmek istiyorum.

Her şeyden önce güvenilir medyumun kim olduğunu anlamak için medyum kimdir nedir bu sorunun cevabını öğrenmek gerekir.

Güvenilir Medyum Nedir

Medyum Kimdir? Kime Medyum denir.

Medyumun kelime anlamının nereden geldiği veya hangi dilde olduğu gibi sizin işinize yaramayacak ve makaleyi uzattıkça uzatacak gereksiz bilgiler vermek istemiyorum, bu sebeple bu konuyu es geçeceğim. Medyumun kelime anlamını merak eden varsa vikipedia’ya bakabilir. Biz burada medyum arayışı içerisinde iken size lazım olacak bilgileri ve tecrübeleri ifade edeceğiz.

Medyum eski dünyada fani ve ruhani dünya arasında bağ kuran kişiye denir. Günümüzde ise kendi dini ve mezhepine göre aldığı eğitim ve öğretilere göre, ruhani dünyanın faydalı olacak özelliklerini, fani dünyada insanların faydasına kullanan kişiye verilen addır.

Örnek vermek gerekirse, ailenizde anlamsız sebeplerle çıkan kavgalar neticesinde evinizde huzursuzluk var ve evin bireyleri tuhaf rüyalar görüyor. Eşyalarınız sürekli kayboluyor ve sürekli evin içerisinde iken daralmış bir ruh halinde iseniz bu kuvvetle ihtimal evinizde bir musallatın sizi rahatsız ettiğine işaret etmektedir. Normal dünyada yaşantısını sürdüren bireyler bu gibi durumlarla, bilgileri yetersiz olması ve bu yönde eğitim almamaları sebebiyle başa çıkabilmeleri mümkün değildir. Bu sebeple ruhani dünyadan gelen bu kötü niyetli sakini evine göndermek için bir Medyumdan yardım istersiniz. Medyumda şartları inceledikten sonra aldığı eğitimler doğrultusunda, musallatı göndermek için gerekli çalışmaları yapar.

Peki Güvenilir Medyum Kimdir?

Günümüzde yardıma muhtaç insanları maddi anlamda zora sokmak adına kendini medyum ismini verip, insanların zor zamanlarındaki zayıflıklarından faydalanıp gelir elde eden insanlar çokça bulunmaktadır. Bu da insanları güvenilir medyum arayışı içerisine itmektedir.

Güvenilir medyum tabiri caizse gerçekten medyum olmak için gerekli eğitimi almış kişiye denir ve bu kişi size yardımcı olmak için ilmini kullanmaktan çekinmeyecektir.

Bu yazı İlginizi Çekebilir -> Bağlama Büyü Nedir?

güvenilir medyum nasıl bulunur

Güvenilir Medyumu Nasıl Buluruz?

Günümüzde bilmediğimiz her konuyu danıştığımız gibi medyum arayışında da internete danışmaktayız. Bu sebeple medyum arayışı içerisindeyseniz google’a medyum yazıp karşımıza çıkan sayfaları teker teker incelemekteyiz. Peki güvenilir medyumu nasıl buluruz?

Güvenilir medyumu araştırırken, onun hakkında yazılan yorumları dikkatlice okuyunuz. Genelde yorumlar gerçek olsa da bazı sahtekarlar kendileri birer medyummuş gibi sitelerine sahte yorumlar yapmaktadırlar.  Bir sitenin gerçek olup olmadığını denemek için en basit yöntem kendiniz bir yorum atmayı deneyebilirsiniz veya daha önce yorumunun yayınlanıp yayınlanmadığını deneyen birinin yorumlarını okuyabilirsiniz. Sahtekar sitelerde yorumlarınız kesinlikle yayınlanmaz. Ancak hemen karar vermeden önce bir kaç gün beklemekte fayda var. Çünkü gerçek medyum olan kişiler yoğun insanlardır ve sizin yorumunuzu hemen okuyup onay vermesini beklemek doğru olmaz.

yüz yüze görüşen medyum

Yüz Yüze Görüştüğümüz Medyumlar Güvenilir mi?

Bir çok kez dolandırılan insanların aklına daha fazla dolandırılmamak adına yüz yüze görüşme fikri hemen gelmektedir. Ancak bilinmeli ki dolandırılma vakalarının %99’u telefonla veya farklı bir iletişim aracıyla iletişime geçilen çalışmalardan değil, yüz yüze yapılan görüşmelerden oluşmaktadır.

Mantıklı gelmedi mi? gelin açıklayalım.

Yüz yüze görüştüğünüz medyum denen sahtekar kişi, sizi inandırmak için gerekli bir ortam hazırlamaktadır. Bu tiyatral ortamda siz zaten çaresiz bir durumda iken sizi moda sokmak için yeterli olmaktadır. Bunun üzerine sahte ritüeller ile iyice sizi moda sokan kendini medyum diye adlandıran sahtekar, size adını sanını veya içeriğini bilmediğiniz iksirler vererek sizi kandırır ve paranızı alır.

Size verilen sürenin sonunda yanına gittiğinizde ise çeşitli bahaneler ile sizi geçiştirir sizde inanmak zorunda kalırsınız. Ancak inanmazsanız da sizi tehtit ederek daha fazla paranın peşine düşmektedirler ve sizleri daha da çaresiz bir duruma getirmektedirler.

Güvenilir medyumlar ise gerçekten sürekli yollarda vakit geçirip insanlara çare aradıkları için genelde bir ofis veya evde durma gibi vakitleri yoktur. Bu sebeple yüz yüze görüşme talep etmeniz durumunda buna müsait olmayacaklardır.

Medyum Seçimi Yaparken Nelere dikkat etmeliyiz?

Her şeyden önce fikri alın ve hemen yargılamayın, görüştüğünüz kişinin gerçek bir medyum olduğunu anlamak için anlatılanları tane tane dinleyin ve sorular sorun. Soruların neticesinde verilen cevapların tutarlı olup olmadıklarına bakın. Bir çok yerde adını araştırın. Hakkında yazılan her iyi yoruma inanmayacağınız gibi kötü yoruma da inanmayın. Sorgulayın ve sorular sorun.

ve son sözlerimi söylerken bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıptır. Bu sebeple araştırmanızı her zaman iyi yapın. Kendinizi yalnız hissetmeyin ve yaşadığınız sorunları başkalarının da yaşadığını unutmayın.

Güvenilir Medyum

Yorum yapın

Medyum Hocaya Yazın